מזכרות לאזכרה

מזכרות לאזכרה

בנגיעה באבן אנו מייצרים מגוון פריטים איכותיים בעבודת יד מיציקות באבן, חומר דמוי קרמיקה, בעלי זיקה למסורת וליהדות, המתאימים כמזכרות למגוון אירועים כמו ברית מילה, בר מצווה, חתונה ועד מזכרות לאזכרה ומזכרות לעילוי נשמת הנפטר. כך למשל, תוכלו להזמין מוצרים עם עיצוב מהודר ומרשים, שנועד להוות מזכרות לעילוי נשמת הנפטר, עבור מחיר המתאים לכל כיס.

על טקס אזכרה ועילוי נשמת הנפטר

טקס אזכרה מתקיים ביום השנה לפטירתו של אדם, מידי שנה בתאריך העברי, על ידי בני המשפחה שלו, חבריו ומכריו. מסורת זו התפתחה בקרב יהדות אשכנז ומשם עברה ליהדות המזרח והיא מורכבת מטקסים, מסורות ומנהגים שונים, המשתנים בין כל עדה ועדה וכוללים בין היתר:

בעבר היה נהוג לצום ולהתענות ביום זה בכדי לסייע לעילוי נשמת המת.

כיום נהוג ביום זה ללכת לקבר הנפטר, לומר קדיש עם מניין, לשאת תפילות מיוחדות הכוללות תפילה לעילוי נשמה ותפילת אל מלא רחמים.

באזכרה נהוג לקרוא פסוקים מפרקי תהילים ממזמור קיט עם פסוקים המתחילים באותיות שמו של הנפטר ועם פסוקים מתאימים לאותיות המילה נשמה.

ביום זה נהוג לנקות את המצבה על קברו של הנפטר, להסיר ממנה אבנים ישנות ולהניח אבנים חדשות כסימן לעליה לקבר. כמו כן מקובל להניח אבנים על קברים סמוכים שלא ערכו עבורכם אזכרה.

ביום האזכרה גם מקובל להדליק נרות נשמה המסייעים אף הם בעילוי נשמת הנפטר.

בעדות המזרח נהוג לעלות לתורה ביום האזכרה או במועד סמוך לה ולומר תפילת השכבה.

את האזכרה מסיימים בארוחה קלה שגם היא מצווה בפני עצמה. בארוחה מברכים על מיני מזונות וברכות נוספות.

עם השנים החל גם נוהג נוסף לכבד את זכרו של הנפטר על ידי הענקת מזכרות לעילוי נשמת הנפטר למשתתפים שהגיעו לאזכרה לחלוק כבוד לזכרו.

הזמנת מזכרות לאזכרה / מזכרות לעילוי נשמת

להזמנת מזכרות לעילוי נשמת נפטר ואזכרות, למידע נוסף וייעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם נגיעה באבן בטלפון 058-7016889.מזכרות

סגירת תפריט
WhatsApp
ברוכים הבאים לאתר שלנו🙂
לכל שאלה מוזמנים לשלוח הודעה ונחזור בהקדם

ליצירת קשר התקשרו:

או השאירו פרטים: