ספר תהילים קטן

ספר תהילים קטן מתנה

מה ייחודו של ספר תהילים שכה רבים נוהגים להעניק אותו כמזכרת לבר מצווה לאורחים שלהם בתום האירוע?

ספר תהילים נקרא כך משורש המילה תהילה כלומר אמירה של דברי הלל ושבח. 

יש בו 150 פרקים כאשר כל פרק נקרא מזמור ועומד כסיפור בפני עצמו, כך שספר תהילים כולו מהווה מעין מקבץ של מזמורים, דבריי שבח והלל.

לא מעט מכירים ונוהגים לצטט פסוקים מוכרים מפרקי תהילים כגון: “מזמור לדוד ה’ רועי לא אחסר…” גם שיר למעלות לקוח מספר תהילים ועוד מזמורים מוכרים רבים אחרים.

אז מתי נוצר הקשר בין ספר תהילים ובין מתנות לאורחים?

במשך אלפיי שנים רבים האנשים המאמינים  (הן דתיים והן חילוניים), כי לקריאה בספר התהילים יש  השפעה ותועלת מיוחדת. נהוג לקרוא בספר זה בשעת משבר קושי או מצוקה לדוגמא במקרה חלילה של תאונה, פציעה, מחלה, או בעת סכנה. התהילים מאפשר לאדם הקורא בו לפנות לאלוהיו לעזרה, להרגיש קרוב ולהתפלל דרך קריאה במזמורים שבספר זה. 

מכאן ניתן להבין בקלות רבה את הנוהג לתת ספר תהילים קטן מתנה כשי לאורחים או כמזכרות לבר מצווה. יש בספר זה מעין סגולה וברכה מיוחדת ועצמתית ולמעשה בכך שאנו נותנים אותו לחברינו ומכרינו שהגיעו לחגוג עימנו את האירוע, אנו למעשה מברכים אותם ומעניקים להם מאותה הסגולה. יש המאמינים כי יש לספר זה כוחות של הגנה חזקה במיוחד ולכן גם רבים נוהגים לשאת עימם ספר תהילים קטן מתנה בכל עת ובכל אשר ילכו.

שורה תחתונה היא זו, שמזכרת כזו תהיה מוערכת על ידי אנשים רבים וטובים כמתנה שיש בה ברכה והגנה עבורם והם ישמחו לקבל אותה מכם כחלק מחלוקת השי לאירוע שלכם.

סגירת תפריט
WhatsApp
ברוכים הבאים לאתר שלנו🙂
לכל שאלה מוזמנים לשלוח הודעה ונחזור בהקדם

ליצירת קשר התקשרו:

או השאירו פרטים: