מתנות לאורחים/מזכרות לאירועים

מתנות לאורחים

לאורך השנה ישנם מספר אירועים חשובים בהם אנו היהודים נוהגים לקיים מצווה של נתינה לזולת ( משלוחי מנות בפורים, עזרה לאביונים בחגים, ביכורים בשבועות ועוד ) עם השנים, התרחבה היריעה וערך הנתינה “גלש” לאירועים נוספים, רובם בהקשר מסורתי ( בריתות, בת/בר מצווה, חתונות, אזכרות ועוד ). משפחות רבות מבקשות להעריך ולכבד את האורחים באירוע ומציינים זאת באמצעות מזכרות לאורחים.

סוגי המתנות

המטרה בהענקת שי לאורחים באירוע, הינה כמובן מטרה סמלית. דרך שלנו להודות לאורחים על הטרחה וההגעה לאירוע שלנו. מתנות קטנות לאירועים יהיו בדרך כלל מתנות צנועות ולא גדולות עם ציון ואזכור שם ותאריך האירוע, וזאת בכדי לשמר זיכרון חיובי של האורחים מהאירוע. זוהי אחת הסיבות שברוב המקרים מתנות לאירועים לאורחים יהיו משהו שנשמר זמן רב ופחות יהיו מוצר שניתן לאכול אותו…( משמר זיכרון לטווח קצר ).

מגוון המתנות רחב ביותר, וברובם טמון ומועבר בו מסר מסורתי מן היהדות: מחזיקי מפתחות, חמסות בגדלים שונים, ספרי תהילים קטנים, אבני אנרגיה, דיסקיות עם תפילת הדרך, פמוטים ועוד.

אחת הדרכים לשימור הזיכרון החיובי מהאירוע היא לבצע חריטה או לצרף מדבקה מעוטרת עם שם בעל השמחה והתאריך.

מתנה קטנה שעושה את כל ההבדל

כולם רוצים שהאירוע שלהם יהיה ייחודי, מושקע ומרגש. לכן חשוב לכולנו להשקיע בכל פרטי האירוע, קטנים כגדולים, כולל חשיבה על מתנות לאורחים באירוע המשפחתי. קיימות בשוק הרבה מאוד חברות המספקות מתנות לאירועים, אך רובן מוכרות ומייצרות מתנות בפס ייצור המוני. חברת נגיעה באבן מציעה לכם  מוצרים ייחודיים, רובם בעבודת יד ומותאמים לרצון וצרכיי הלקוחות. בשיחת אפיון קצרה אתנו נוכל, ביחד אתכם, להתאים מתנה לאורחים שלכם.

הזמנת מתנות לאירועים

מתכוננים לאירוע חשוב ? מתלבטים לגבי זהות המתנה איתה תכבדו את האורחים שלכם ? אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר, נשמח לסייע ולייעץ ולהתאים את הצרכים והתקציב למתנות המתאימות ביותר. לפרטים נוספים, צרו קשר עם שימי בטלפון 058-7016889.

הכתבות והטיפים הנוספים המופיעים בדף זה:

* מדוע כדאי לתת מתנות לאורחים?

* איך לבחור את סוג המתנה לאורחים?

* מה כמות המתנות  לאורחים שמומלץ להזמין? וגם- איך כדאי לחסוך?

* איך לחלק את המתנות  לאורחים באירוע?                        

הענקת מתנות לאורחים באירוע הולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות יותר ויותר. מתנה, מזכרת או שי לאורחים כבר מזמן אינה רק מתנה לאורחים בחתונה אלא למגוון אירועים כמו: מזכרות לבר מצווה, בת מצווה, חינה, ברית או בריתה, ימי הולדת, מסיבת פרישה, הפרשת חלה ועוד ועוד. ריכזנו עבורכם כמה טיפים מהניסיון שצברנו עם הקשר מול מאות חוגגי האירועים שלנו במהלך השנים האחרונות בתחום המתנות לאורחים ומזכרות לאירועים- והנה הם לפניכם:

מדוע כדאי לתת מתנות לאורחים?!

מתנה לאורחים היא דרכו של חוגג האירוע להודות לאורחיו על הגעתם. כשאנו חוגגים אירוע אנו משקיעים מחשבה רבה להפוך אותו למושלם ולתקופה מסוימת זהו כל עולמינו…

עלינו לזכור שחלק חשוב מהאירוע הם האורחים שלנו שטרחו והגיעו, פינו מהזמן שלהם, העניקו לנו מתנה ולפעמים גם היו צריכים לנסוע מרחוק או להזמין בייביסיטר… על כל אילו אנו, כחתן וכלה או כהורי ילדי הבר/בת מצווה רוצים להודות להם.  וכאן עונה על הצורך הזה המתנה לאורחים, מזכרת או שי קטן שהוא כל כולו מיוחד עבורם. אחת ההמלצות החמות שלנו היא להשקיע במזכרת שתישאר לאורחים גם בתום האירוע לשנים רבות.

האמינו לנו, מזכרת קטנה עושה את ההבדל עבור האורח- הוא מרגיש חשוב. מרגיש שלא שכחו אותו ולא תאמינו איך הדבר הופך לשיחת היום שלו בבוקר שלמחרת האירוע. (אפילו לפני שיספרו כמה הכלה היתה יפה וכמה האוכל היה טעים, האורחים שלכם יספרו לחבריהם כמה “יצאתם גדולים” בכך שהשקעתם ובחרתם להעניק להם מתנה).

מתגובות של חוגגים- מתחתנים או הורים לילדי בר/בת מצווה, שהעניקו מהמתנות לאורחים שלנו אנחנו יכולים להבטיח שהאורחים שלכם, שיקבלו מתנות לא יפסיקו לדבר על האירוע שלכם ועל נדיבותכם.

כאן נשאלת השאלה – עד כמה האורחים חשובים לכם?? ובהנחה שהתשובה היא חיובית- זה המקום לתת משהו קטן אישי ומיוחד שיישאר שי לאורחים לתמיד, גם שנים רבות לאחר שהאירוע נגמר. המתנות לאורחים הן דרככם להביע הערכה ותודה על השגיעו לחגוג בשמחתכם.

זיכרו דבר חשוב- האיפור והתסרוקת… נשטפים במקלחת כבר בערב האירוע, השמלה- חוזרת לסלון כלות אבל המתנות לאורחים שהענקתם יעידו על נדיבותכם והערכתכם במשך שנים רבות.    

העלות הכי נמוכה מבין כל ההוצאות באירוע:

מרבית החוגגים חוששים שעלות המתנות לאורחים תהיה גבוה ותכביד על ההוצאות הנוספות שיש גם כך לאירוע ולכן חשוב לנו להזכיר גם כאן שביחס של עלות ותועלת, התועלת מנצחת ובגדול!! אנו עושים מאמץ שעלויות של המתנות לאורחים יהיו סמליות ויתחילו ממחירים של 4.5 ₪ ליח’ כך שבסך הכל עלות המתנות לאורחים מגיעה לסכום שבין 500- 1500 ₪ בדרך כלל ואין ספק שהוצאה זו היא קטנה וזניחה לעומת יתר ההוצאות הקיימות באירועים. תגובה אופיינית של לקוחותינו שאנו נתקלים בה הרבה, בשיחה יום לאחר האירוע היא:  “על האיפור שילמתי 400 ₪ ובסוף הערב הוא ירד מהפנים שלי ולעומת זאת- השי לאורחים עלה לי 1000 ₪ וקיבלתי כמה דברים- גם המון תגובות ותודות מהאורחים, גם הרגשה מצוינת שנתתי מתנה וגם תהיה להם ולי מזכרת לתמיד מהאירוע שחגגנו” מבחינת השוואת עלויות- כמו שאמרנו העלות קטנה והתועלת ענקית. אנו מבטיחים לכם כי המתנות לאורחים ייזכרו ויוערכו על ידם במשך זמן רב. החוגגים שלנו, שבחרו להעניק מהמתנות לאורחים שלנו, שמצאו עצמם מוציאים אלפי שקלים לספקי שירותים אחרים כמו צלם, תקליטן, שמלה כלה ועוד… גילו שמתנות לאורחים היו אחת ההוצאות היותר קטנות מבין סך כל ההוצאות אך במבחן התוצאה היו אחת ההוצאות ש”עשו” את האירוע והיו בעלות ערך רב מאוד והעלו מאוד את הצלחת האירוע בעיניהם ובעיני האורחים שלהם. אז איך זה מרגיש? פשוט טוב!! האורחים ממילא נותנים צ’ק (הם חייבים J ) וממילא באים (גם… אין להם ברירה יותר מידי J ) ואתם- ממש לא חייבים לתת מתנה לאורחים שלכם ובדיוק בגלל זה חוגגי האירועים שלנו מספרים לנו לאחר כל אירוע שהתחושה לתת את המזכרות באירוע היא פשוט נהדרת!! מרגע כניסת האורחים לאולם וחלוקת המתנות לאורחים, החוגגים הרגישו כי עשו את הדבר הנכון וחשו שמחה ושביעות רצון מהחלטתם “ללכת על זה”. התגובה הנעימה של האורחים המופתעים מהמתנה שקיבלו והמחמאות על הבחירה לתת מתנה, השאירו לחוגגים שלנו עוד פיסה של תחושה נעימה מהאירוע ועוד סיפור נחמד שיכלו לספר בכל פעם שדיברו על האירוע שלהם.

באילו מתנות לאורחים לבחור? 

רצוי להתחשב במספר דברים:

תקציב – ראשית נתחשב בתקציב העומד לרשותנו ונבחר מתנות לאורחים על פי יכולתנו הכלכלית. רצוי לא להיכנס להוצאות גדולות על ידי בחירת מזכרת לאירוע שהיא יקרהמידי לכיסנו. לפעמים צריך לוותר או לבחור בין אחת מהרכישות שתכננתם לבצע- ואז עליכם להחליט מה אתם מעדיף לבחור? למשל- האם אני מעדיף זיקוקים או מתנות לאורחים שיישארו לתמיד? לעיתים ניתן לצמצם או להוריד בעלויות של הוצאות אחרות (צלם, תקליטן, נעליים, חליפות וכו’..) ולהשאיר סכום גדול יותר פנוי עבור תוספות כמו מתנות לאורחים ומזכרות לאירועים. למי שתקציבם אינם מוגבל יכול לבחור לעבור ישר לסעיף הבא…

סוג המתנה – קיים מגוון סוגי מתנות, חלקן מתנות מתכלות- שיש להן ערך רגשי רב כגון פרחים או שוקולד. לעומתן קיימות מתנות שאינן מתכלות ויתרונן שהמתנות לאורחים יישארו כמזכרת גם שנים רבות לאחר האירוע. אנחנו עושים מאמץ שהמתנות לאורחים שלנו יהיו כאלה כמו החמסות למשל ולכן גם השיפודים המתוקים שלנו מרכיבים חלק שנשאר לתמיד, בנוסף לממתק המצורף. חישבו איזו מתנה לאורחים אתם מעדיפים?

מקוריות – האם אתם טיפוסים שמקוריות חשובה לכם? אנחנו פתוחים לרעיונות! יש לנו היכולת לייצר עבורכם מתנה ייחודית לאירוע שלכם לפי בקשה ובהתאמה אישית.עד כה ייצרנו מגוון של מתנות לאורחים לפי בקשות שונות של חוגגי אירועים. ניתן לייצר מתנות במגוון של צורות עם הטבעות שונות. כל שנשאר זה שתיצרו עימנו קשר, תעלו את הרעיון שלכם ואנחנו נצא לעבודה…

התאמת המתנה לאופי האורחים – האם מרבית האורחים שלכם בעלי אופי שמרני? האם מרבית האורחים שלכם צעירים? נסו לחשוב על אופי האורחים ואיזו מתנה אתם חושבים שהם יעריכו. ניתן להתאים גם את המתנות לאורחים לאופי המסיבה.

תאריך החתונה – האם החתונה מתרחשת סמוך לחג או מאורע חשוב? למשל- מתחתנים סמוך לראש השנה? ניתן לתת רימונים קטנים או דג קטן עם כיתוב של שנה טובה. מתחתנים סמוך ליום האהבה? ניתן להעניק לאורחים לבבות עם הכיתוב אהבה וכד’.

איזה כמות מתנות לאורחים עליי להזמין? וגם- טיפ איך לחסוך…

מתנה אחת לכל אורח או מתנה אחת לכל משפחה? רגע לפני שאתם נבהלים ומחשבים שיש לכם נניח 500 אורחים בחתונה וכמה תעלה לכם כל מתנה…זכרו שקיימות אחת משתי השיטות שניתן לחלק מתנות לאורחים: לתת מתנה אחת לכל אורח או לתת מתנה אחת לכל משפחה.

השיטה הראשונה (מתנה אחת לכל אורח) יוצרת רושם של השקעה רבה באורחים אך כרוכה ברכישה של כמות גדולה יותר של מתנות לאורחים ולכן גם תהיה בעלות גבוהה יותר. בשיטה השנייה (מתנה אחת למשפחה) אנחנו מעניקים מתנה אחת לכל זוג או משפחה וכך למשל הדודה שמגיעה עם בעלה ושני ילדים- תקבל מתנה אחת עבור כל המשפחה ובכך אנו מוזילים את העלויות.

למעוניינים לחסוך וללכת לפי השיטה השנייה ולא יודעים כמה מתנות יש להזמין נסביר: סמוך לאירוע תהיה לכם רשימת האורחים ותוכלו לעבור ולספור בדיוק כמה מתנות לאורחים תצטרכו אבל בשלבים מוקדמים יותר הערכה לכמות המזכרות שתצטרכו  לרכוש תנוע בין 70% ל-65% מכלל האורחים שהזמנתם. למשל אם יש לכם 100 אורחים תזדקקו ל- 65-70 מתנות לאורחים בערך.

איך לחלק את המתנות לאורחים:קיימות מספר שיטות לחלוקת המתנות לאורחים :

חלוקה המתנות לאורחים לפי מקומות ישיבה – אם אתם מתכוונים לארגן מקומות ישיבה והאולם מספק לכם דיילת שמחלקת את הפתקים עם מקומות הישיבה זוהי למעשה דרך חלוקה נוחה- בקשו מהדיילת שתעניק את המתנה לאורחים יחד עם הפתק עם מס’ השולחן. היתרון בשיטה זו שקל לעקוב במדויק אחר הכמות של המתנות לאורחים שיתצטרכו לרכוש ולא יהיו לכם “ספייר” או חוסר במתנות לאורחים. מכיוון שלא כל החוגגים מעוניינים להחליט על מקומות ישיבה לאורחים אז נייעץ גם על שיטות נוספות:

חלוקה המתנות לאורחים בצלחות – הנחת המתנה בצלחת לפני תחילת האירוע מתאימה רק למי שבוחר לתת מתנה אחת לכל אורח ואז מניחים מתנות על הצלחות לפי מס’ האורחים הצפוי להגיע. במקרה זה עליכם לחשוב- האם אתם רוצים לשים את המתנות מראש על השולחן ספייר? או לתת את המתנות ספייר לאחד הדיילים באולם שישים המזכרות ע”ג הצלחות רק במידה והשולחן ספייר יתמלא באורחים. לשאלה: האם “ייעלמו” מתנות לאורחים מהשולחן ספייר, התשובה היא ייתכן שכן, אבל מעט. אמנם מדובר בחברים, קרובים שלכם אבל תמיד יימצאו השניים שלושה שמשוכנעים שזה בסדר לקחת מהצלחות ספייר….

חלוקת המתנות לאורחים בסוף האירוע – שיטת חלוקה זו פחות מומלצת בגלל שבסוף האירוע האורחים יוצאים בטווחי זמן שונים (חלק יוצאים מוקדם וחלק נשארים ממש עד הסוף) ואתם עשויים לפספס אורחים. בנוסף, תצטרכו לשם כך אדם שזה יהיה תפקידו- וודאי לא תרצו לפגום בהנאת אחד מבני המשפחה שיצטרך כשעה או יותר בסוף האירוע לעסוק בחלוקת המתנות לאורחים ולא יוכל להנות בחגיגה איתכם- מצד שני אם אתם מעוניינים לחלק המתנות לאורחים בסוף האירוע תוכלו לבדוק האם האולם יכול לספק לכם דיילת.

חלוקה המתנות לאורחים עם הכניסה לאולם – זוהי קבלת פנים נעימה לאורחים שרק הגיעו. בשיטה זו נוקטים רוב החוגגים מכיון שממילא בד”כ נהוגה מעין קבלת פנים ברוב האירועים על ידי המשפחה. השלב שבו האורחים נכנסים ואתם מקבלים את פניהם, מפטפטים עימם קצת, זה הזמן המתאים גם לתת להם את המזכרת מהאירוע שלכם. בדרך כלל החתן והכלה או ההורים שמחים להיות אלו שמעניקים המתנות לאורחים מכיוון שהם מכירים את מרבית האורחים (משפחה, חברים שלכם ושלהם). בקשו מהאולם לשים שולחן קטן ומפה יפה ודאגו לסלסלה גדולה שאותה תמלאו במתנות לאורחים ותניחו אותה על השולחן. עם כניסת האורחים לאולם, הברכות והנשיקות יעניקו להם החתן והכלה או ההורים את המזכרת מהאירוע.

עוד דרך לחלק את המתנות לאורחים– אוהבים להפתיע?- אפשרות אחרת היא לשמור על גורם ההפתעה ולחלק את המתנות לאורחים באמצע האירוע. הרי גם כך כשהאורחים נכנסים הם מתרגשים לראות אתכם ואח”כ מתרגשים בטקס החופה או טקס הברכות לחתן בר/בת המצווה ואז כשהכל מתחיל להיות קצת צפוי, ממש באמצע אכילת המנה העיקרית, אפשר לעבור בין האורחים עם סלסלה ולחלק את  המתנות לאורחים. אין ספק שהאורחים בשלב זה כבר לא ציפו לשום תוספת מפתיעה באירוע והדבר יצר התרגשות מחודשת מהשי שקיבלו. שימו לב שהיתרון כאן הוא שבשלב הארוחה מרבית המכריע של האורחים עדיין נמצא באולם ואף אחד לא יפספס את המתנה.

** בכל מקרה לאחר שבדקתם כמה מתנות לאורחים אתם זקוקים, מומלץ לרכוש עוד 3-4 יח’ נוספות שלא יחסר. 

** בנוסף נייעץ לכם את המתנות לאורחים שנשארות בסוף האירוע לשמור אצלכם ולא לחלק בין החברים והמשפחה- זיכרו שיש מס’ אנשים שלא הצליחו להגיע לאירוע ועוד יגיעו אליכם או לבית הוריכם לברך ולתת לכם מתנה- גם להם מגיע לקבל מזכרת מאירוע. קחו את מה נשאר וחלקו ביניכם ובין הורי החתן והורי הכלה- כך שכאשר יגיעו לביתם לתת מתנה, גם אותם האורחים שפספסו את האירוע, תהיה גם להם מזכרת ממנו.

ביצוע הזמנה? משלוח? עלויות? איך זה עובד?

הכל פשוט מאוד. צרו עימנו קשר במייל או התקשרו אלינו ואנו ניתן לכם את כל הפרטים.

סגירת תפריט
WhatsApp
ברוכים הבאים לאתר שלנו🙂
לכל שאלה מוזמנים לשלוח הודעה ונחזור בהקדם

ליצירת קשר התקשרו:

או השאירו פרטים: